Tradicionalni slovenski zajtrk in lov za čebelicami
19. Nov. 2021 | 19:55
Letošnje leto po celotni Sloveniji že 11. leto obeležujemo tradicionalni slovenski zajtrk. Glavni namen tega dne je poudarjanje v Sloveniji pridelane hrane, ki se ji na ta dan nameni dodatno pozornost. Letošnje leto je tudi mednarodno leto sadja in zelenjave, zato gre poseben poudarek pomenu lokalne samooskrbe s sadjem in zelenjavo. Pobuda letošnjega leta je tako usmerjena v vključevanje domačega sezonskega sadja in zelenjave, ki naj bo prisotno na domači mizi tekom celega leta.
Zajtrkovali pa smo tudi na OŠ Milke Šobar – Nataše. Postregli smo si z domačim črnim kruhom, slovenskim maslom in domačim medom. Pili smo domače kravje mleko in se za konec posladkali še z jabolkom. Na slikah lahko vidite, da smo se imeli odlično.
Ker pa so prepoznavni znak tradicionalnega slovenskega zajtrka tudi pridne čebelice, ki nabirajo med, so se učenci podali na lov za skritimi čebelicami. Le koliko jih je bilo skritih na šoli?
Na Osnovni šoli Milke Šobar – Nataše se zavezujemo, da bomo omogočali dostopnost našega osrednjega spletišča v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij vsem uporabnikom.
Izjava o dostopnosti
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče www.osmsn.si. Za zagotavljanje zahtev glede dostopnosti so bile sistemsko zagotovljene nekatere prilagoditve, kot so:
navigacija s tipkovnico (prilagoditev za uporabnike, ki ne morejo uporabljati miške),
ustrezni barvni kontrasti (med besedilom in ozadjem),
predvidljivo delovanje spletišča,
omogočeno je opremljanje slik z nadomestnim besedilom,
omogočena je uporaba različnih ravni naslovov.
Stopnja skladnosti
Spletišče www.osmsn.si je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.
Nedostopna vsebina
Dostopnost spletišča www.osmsn.si nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij. Primeri takih vsebin so:
skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
različne kompleksne tabele ali organigrami s podatki
Priprava izjave o dostopnosti
Ta izjava je bila pripravljena 18. 4. 2023 na podlagi samoocene.
Povratne in kontaktne informacije
Kljub našim prizadevanjem za čim večjo dostopnost vsebin našega spletišča, lahko zaradi nenehnih posodobitev vsebin obiskovalci pri brskanju po spletišču www.osmsn.si občasno naletijo na težave z dostopnostjo. Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki lahko pošljete po navadni ali elektronski pošti na naslov . Odgovor oziroma dokument z vsebino v dostopni obliki boste prejeli v roku osmih dni od prejema obvestila oziroma prošnje. Če v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora, vam bomo sporočili, kdaj bo odgovor podan in razloge za zakasnitev odgovora. V primeru nezadovoljivih odgovorov na katero koli obvestilo ali zahtevo, poslano v skladu z 8. členom Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko oddate opis in povezavo na nedostopno vsebino spletišča inšpektorju na Upravi RS za informacijsko varnost. Izvršilni organ za morebitne postopke je: Ministrstvo Republike Slovenije za informacijsko varnost Tržaška cesta 21 1000 Ljubljana