Skoči na glavno vsebino

DRŽAVNO IN MEDNARODNO PRVENSTVO V BADMINTONU

V četrtek, 7. 11. 2019, je OŠ Milke Šobar – Nataše že deseto leto zapored organizirala državno prvenstvo v badmintonu za učence osnovnih šol s posebnimi potrebami. Tekmovanje se je odvijalo v športni dvorani Srednje šole Črnomelj, udeležilo pa se ga je 26 tekmovalcev iz devetih slovenskih osnovnih šol. Svečana otvoritev tekmovanja se je pričela s slovensko himno, ki jo je zapela učenka naše šole Roberta Hudak. Sledil je nastop šolskega pevskega zbora in vokalne skupine Devojke, ki jo sestavljajo učiteljice naše šole. Na koncu sta prisotne nagovorila še ravnatelj Matjaž Barič in podžupan Občine Črnomelj Dubravko Čengija, ki je tekmovanje tudi uradno odprl.

Rezultati:
1. Edonis Kabashi (Center Janeza Levca – OŠ Levstikov trg)
2. Antonio Trajanovski (CUEV Strunjan)
3. Bleron Berisha (CVIU Velenje)

Ekipno:
1. CUEV Strunjan
2. CVIU Velenje
3. Center Janeza Levca – OŠ Levstikov trg

Za našo šolo sta tekmovala Nejc Moravec in Gordan Rozman. Nejc se je uvrstil na 7. mesto, Gordan pa na 9. do 12. mesto.

Vzporedno z državnim tekmovanjem je potekalo tudi tradicionalno mednarodno tekmovanje, katerega so se udeležile šole iz Tuzle (BiH), Niša (Srbija), Kotorja (Črna gora) in Varaždina (Hrvaška). Proti vrstnikom iz tujine so se pomerili Tim Tudija, Dušan Hudorovac, Maja Hudorovac, Mateja Hudorovac in Aleksija Kostrevc.

Rezultati:
1. Resursni centar za sluh i govor Kotor
2. Specialna škola sa domom učenika “Bubanj” Niš
3. Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar Varaždin

Medalje, pokale in praktične nagrade je najboljšim podelil predstavnik Zavoda za šport RS Planica, gospod Boštjan Vintar

Ob vsem tem gre posebna zahvala sponzorjem in donatorjem, ki so nam omogočili izpeljavo tekmovanja: Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto, A-SPRINT storitve, prevozi in trgovina, d.o.o., Kmečka hiša Bahor, Razvojno informacijski center Bela krajina, TERME KRKA, d. o. o., Novo mesto, Društvo vinogradnikov Metlika


DRŽAVNO I MEĐUNARODNO PRVENSTVO U BADMINTONU

U četvrtak, 7. 11. 2019., je naša škola već desetu godinu zaredom organizirala državno prvenstvo u badmintonu za učenike osnovnih škola s prilagođenim programom. Na natjecanju, koje se održalo u sportskoj dvorani Srednje šole Črnomelj, je sudjelovalo 26 igrača iz devet slovenskih škola. Svečano otvorenje je počelo slovenskom himnom u izvedbi naše učenice Roberte Hudak. Potom su uslijedile točke školskog učeničkog zbora, te vokalnog sastava Devojke, grupe koju sastavljaju učiteljice naše škole. Kulturni dio programa je govorom zaključio ravnatelj Osnovne šole Milke Šobar – Nataše Matjaž Barič, a potom je podžupan občine Črnomelj Dubravko Čengija službeno proglasio otvorenje prvenstva.

Rezultati:
1. Edonis Kabashi (Center Janeza Levca – OŠ Levstikov trg)
2. Antonio Trajanovski (CUEV Strunjan)
3. Bleron Berisha (CVIU Velenje)

Ekipno:
1. CUEV Strunjan
2. CVIU Velenje
3. Center Janeza Levca – OŠ Levstikov trg

Usporedno sa državnim se odvijalo i tradicionalno međunarodno natjecanje prijateljske škole. Sudjelovali su učenici JU Zavod za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla, Specialna škola sa domom učenika “Bubanj” Niša (Srbija), Resursni centar za sluh i govor Kotor (Crna Gora), Centar za odgoj i obrazovannje Tomislav Špoljar Varaždin (Hrvatska), te učenici naše škole.

Rezultati ekipno:
1. Resursni centar za sluh i govor – Kotor
2. Specialna škola sa domom učenika “Bubanj” – Niš
3. Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar – Varaždin

Medalje, pehare i praktične nagrade je najboljima podijelio gospodin Boštjan Vidmar, predstavnik Zavoda za šport Planica.

Ovom prilikom se zahvaljujemo sponzorima in donatorima, koju su nam omogućili izvedbu natjecanja: Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto, A-SPRINT storitve, prevozi in trgovina, d.o.o., Kmečka hiša Bahor, Razvojno informacijski center Bela krajina, TERME KRKA, d. o. o., Novo mesto, Društvo vinogradnikov Metlika


BADMINTON NATIONAL AND INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP

On Thursday, November 7, 2019, our school organized a national badminton championship for elementary schools for children with special needs for the tenth consecutive year. The competition took place at the sports halls of the High School Črnomelj. It was attended by 26 competitors from nine Slovenian elementary schools. The opening ceremony started with the Slovenian national anthem sung by one of our students, Roberta Hudak. The programme also included a number from the school choir and a vocal group DEVOJKE, composed of our school’s teachers. The head teacher of Milka Šobar Elementary School – Nataše, Matjaž Barič and deputy mayor of the municipality, Dubravko Cengija, welcomed everybody and officially opened the competition.

Results:
1.Edonis Kabashi (Center Janeza Levca – OŠ Levstikov trg)
2. Antonio Trajanovski (CUEV Strunjan)
3. Bleron Berisha (CVIU Velenje)

Team results:
1. CUEV Strunjan
2. CVIU Velenje
3. Center Janeza Levca

In parallel with the national competition, we also organized a traditional international competition, attended by schools from Tuzla (BiH), Niš (Serbia), Kotor (Montenegro), Varaždin (Croatia) and our school.

Results:
1. Resursni centar za sluh i govor – Kotor
2. Specialna škola sa domom učenika “Bubanj” – Niš
3. Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar – Varaždin

Medals, trophies in practical awards were presented by a representative of the Sport Institute of the Republic of Slovenia, Mr. Boštjan Vintar

In addition, a special thank you to the sponsors in the donors who helped us execute the contest: Krka, d. d., Novo mesto, A-SPRINT d.o.o., Kmečka hiša Bahor, RIC Bela Krajina, TERME KRKA, d. o. o., Novo mesto, Društvo vinogradnikov Metlika

 

Related Images:

Dostopnost