Učenci na šoli s prilagojenim programom se soočajo z mnogimi izzivi, a to jih ne omejuje, da ne bi svojega življenja živeli v polnosti. S to miselnostjo smo letos obeležili Svetovni dan Downovega sindroma. Pripravili smo dobrodelni dogodek DAN DS 21. V sodelovanju s Picerijo Belokranjka smo v sredo, 21. 3. 2018, za vse obiskovalce picerije pripravljali Burger DS 21. Goste so postregli učenci naše šole in dogodku dali pridih nagajivosti. Pomagali so tudi naši strokovni delavci in bivši učenec šole Izidor. Dejavnosti so bile izvedene v sklopu projekta Program dodatnega usposabljanja.

Hvala vsem, ki ste nas pri tem dogodku podprli:

  • sodelavcem Picerije Belokranjka, ki so nas sprejeli takšne, kot smo in za nas prostovoljno darovali svoj čas: Jože Vrviščar, Boštjan Križan, Gregor Stepanović, Sabina Košek, Nikolina Aščič, Goran Badovinac, Zoran Špec,
  • Zaposlitvenemu centru Janez dela, ker so nam darovali bombetke iz pšenice, kurkume in oglja,
  • učencem 4. a razreda OŠ Grm Novo mesto z razredničarko Anjo Komes, ki so nam medijsko izrazili svojo podporo,
  • vsem ljudjem toplih src, ki so nas obiskali in uživali v dobrotah ali kako drugače podprli naše učence.

»Ko se osredotočimo na posameznikovo oviro, spregledamo njihov potencial, lepoto in edinstvenost.«
Yvonne Pierre, The day of my soul cried: A memoir

Kolektiv OŠ MŠN

Email this to someoneShare on Google+Share on Facebook
Dostopnost